Výměna lampy

Lampy mají omezenou životnost a tak každého majitele projektoru či projekční TV dříve nebo později čeká výměna lampy. Lampu si můžete vyměnit sami, nebo to přenechat odborníkovi.

Chci si vyměnit lampu sám

Varianta, že si lampu vyměníte sami je nejvýhodnější. Nemusíte za výměnu platit a ještě ušetříte čas, který byste strávili dopravou projektoru do servisu. Pokud si objednáte lampu i s modulem, zvládne její výměnu skutečně každý, kdo má alespoň křížový šroubovák. Výměnu lampy bez modulu už doporučujeme jen zkušenějším uživatelům. Více o variantách lamp si můžete přečíst zde.

S výměnou vám určitě pomůže náš podrobný návod na výměnu lampy.

Chci si nechat lampu vyměnit

Chcete-li výměnu raději nechat na odborníkovi pak se obraťte na nějaký servis, nebo IT firmu, které se projektory zabývají. Doporučujeme si prvně lampu najít u nás na webu, ať víte, jaké varianty lampy se pro váš projektor prodávají a jaká je jejich cena. Potom se obraťte na servis a dohodněte si výměnu. Většinou se vyplatí, když si zákazník sám objedná lampu přes internet a servisu platí jenom výměnu.

Upozorňujeme, že pokud byste se chtěli obrátit na autorizovaný servis výrobce vašeho projektoru, pak si určitě pořiďte originální lampu s modulem. Opět je to většinou výrazně výhodnější přes internet.

Podívejte se na videa o výměně

Abyste si udělali představu, jak je výměna lampy jednoduchá, podívejte se na na naše videa. Najdete zde ukázku výměny lampy v několika rozšířených typech projektorů značek Acer, BenQ, Epson, Panasonic a Sony a také video jak vypadá výměna holé lampy.

Pokud již víte o lampách vše potřebné, stačí vybrat si tu správnou

Bleskurychlý průvodce lampami

Najdi lampu na pár kliknutí

Lampy pro projektory

Lampy pro TV

TOPlist