V čem se liší jednotlivé typy lamp? Který vybrat?

Náhradní lampu do většiny projektorů a projekčních TV nabízíme v několika variantách. Pro některé projektory si můžete vybrat až z 6 variant lamp. Garantujeme vám, že všechny varianty lamp budou správně fungovat i ve vašem projektoru nebo projekční TV. Podmínkou je správná montáž.

Až 6 různých variant lamp pro váš projektor
  1. originální lampa + originální modul
  2. origl. lampa + modul od Diamond Lamps
  3. originální lampa + kompatibilní modul
  4. kompatibilní lampa + kompatibilní modul
  5. originální lampa bez modulu
  6. kompatibilní lampa bez modulu

Žárovka + montážní pouzdro = lampový modul

Žárovka
Montážní pouzdro
Lampový modul

Lampy v montážním modulu

Lampa v modulu má oproti holé výbojce bez modulu jednu nespornou výhodu, a tou je snadná montáž. Náhradní lampu s modulem v projektoru zvládne vyměnit skutečně každý, kdo umí pracovat se šroubovákem. Lampu v modulu můžete pořídit až ve 4 různých variantách.

SNADNÁ MONTÁŽ
Lampa s modulem
Originální lampa s modulem

Originální lampa s montážním modulem přímo od výrobce projektoru. Tuto variantu volí nároční zákazníci s požadavky na nejvyšší kvalitu projekce a maximální spolehlivost. Originální lampa v modulu přímo od výrobce projektoru je nejdražší v porovnání dalšími variantami.

Diamond lampa s modulem

Diamond lampa obsahuje originální výbojku, většinou Philips či Osram, usazenou do montážního modulu od Diamond Lamps. Tato varianta lampy je adekvátní náhradou za původní originální lampu od výrobce projektoru, protože zajistí vysokou kvalitu projekce a je vysoce spolehlivá.

Značková lampa s modulem

Značková lampa kombinuje výbojku některého z OEM výrobců (Philips, Osram, Ushio, Phoenix, Matsushita, Iwasaki) a neoriginální montážní modul od alternativního výrobce. Tato varianta je kvalitou projekce a spolehlivostí srovnatelná s originálním lampovým modulem, avšak za mnohem přijatelnější cenu.

Kompatibilní lampa s modulem

Kompatibilní lampa včetně lampového modulu od autorizovaného výrobce. Tuto variantu doporučujeme všem, kteří chtějí maximálně ušetřit a přitom trvají na jednoduché montáži náhradní lampy. Kompatibilní lampa může mít kratší životnost a menší svítivost v porovnání s originální lampou.

Holé výbojky bez montážního modulu

Holé výbojky bez modulu jsou primárně výhodné svou cenou. Jsou totiž levnější o 40 % až 60 % oproti originálním lampám v modulu. Holé výbojky bez montážních modulů doporučujeme manuálně zručným zákazníkům. Žárovku totiž můžete lehce zničit neodbornou montáží.

VÝHODNÁ CENA
Lampa bez modulu
Značková výbojka bez modulu

Značková výbojka bez modulu od některého z OEM výrobců výbojek (Philips, Osram, Ushio, Phoenix, Matsushita, Iwasaki). Tato varianta lampy zajistí vysokou kvalitu projekce a je taktéž vysoce spolehlivá. Ovšem montáž je složitější, než u lampy s modulem a vyměnit tuto lampu v projektoru zvládne jen manuálně zručný jedinec.

Kompatibilní výbojka bez modulu

Kompatibilní lampy jsou nejlevnější náhradní lampy do projektoru. Tato varianta lampy může mít kratší životnost i nižší svítivost v porovnání s originální lampou. Proto tuto lampu doporučujeme především do domácností s nižšími nároky na kvalitu projekce. Kompatibilní žárovku bez modulu doporučujeme manuálně zručným lidem.

Pokud již víte o lampách vše potřebné, stačí vybrat si tu správnou

Bleskurychlý průvodce lampami

Najdi lampu na pár kliknutí

Lampy pro projektory

Lampy pro TV

TOPlist