Lampy pro projektory

Nevíte, která lampa do projektoru je pro Vás ta správná? Nejprve najděte výrobce vašeho projektoru, potom vyberete model projektoru. Lampa do projektoru není levnou záležitostí, s námi však máte na výběr. Většinu běžných lamp do projektoru nabízíme v několika variantách. Můžete se tedy rozhodnout, jaká varianta je pro vás nejlepší. Jednotlivé varianty se liší cenou, spolehlivostí, kvalitou projekce a náročností výměny lampy v projektoru.
Pokud si nejste jisti, zda výměnu lampy v projektoru zvládnete, podívejte se na krátký videonávod.

Nabízíme lampy pro projektory následujících značek

Nenalezli jste výrobce vašeho projektoru?

Pokud nemáme lampu pro váš model projektoru v nabídce, kontaktujte nás, a my se pokusíme nalézt pro vás náhradní lampu a nabídnout vám ji v co nejkratším čase.

Podívejte se, jak snadné je vyměnit lampu v projektoru

V prvním videonávodu se dozvíte, jak správně demontovat původní lampu s modulem v projektoru a místo ní správně namontovat lampu novou.

Druhé video demonstruje již o něco složitější výměnu samotné výbojky v původním lampovém modulu pro případ objednávky lampy bez modulu.

Lampy pro projektory nabízíme ve více variantách, nejdůležitější jsou tyto:

Lampy pro projektory s modulem

 • Originální lampa s modulem
  Když se rozhodnete pro originální lampu s modulem, očekávejte maximální spolehlivost, ale i vyšší cenu. Výměna lampy je velmi snadná. Lampa má originální modul.
 • Generická lampa s modulem
  Tato varianta je srovnatelně spolehlivá jako originál, ale je levnější. Protože jde o výbojku včetně modulu, je její výměna snadná.
 • Neoriginální (kompatibilní) lampa v neoriginálním modulu
  Lampa v této variantě je výrazně levnější, než ta originální a poskytuje dostatečně vysokou míru spolehlivosti. Výměna lampy s modulem je snadná. Lampa je v neoriginálním modulu.

Lampy pro projektory bez modulu

 • Originální lampa bez modulu
  Tato varianta nabízí maximální spolehlivost a nižší cenu.
  Výměna holé výbojky však bývá náročnější než u varianty s modulem a neodborná manipulace může vést ke snížení životnosti.
 • Neoriginální lampa bez modulu
  Holá kompatibilní výbojka představuje finančně nejvýhodnější řešení.
  Může se stát, že nebude tak spolehlivá jako originál, její výměna není tak snadná, jako u lampy s modulem a neodborná manipulace může vést ke snížení životnosti.
Všechny typy lamp si můžete prohlédnout v poradně v článku: V čem se liší jednotlivé typy lamp? Který vybrat?
TOPlist