Kdy si mohu objednat lampu bez modulu?

Vzhledem k vyšší ceně lamp s modulem volí někteří zákazníci raději lampu bez modulu, tedy samostatnou výbojku, kterou vymění za vysvícenou výbojku v původním lampovém modulu. Tento úkon často není jednoduchý. Rozebrání a opětovné sestavení modulu lampy může být docela náročné a s novou výbojkou je potřeba manipulovat v rukavičkách. Navíc někdy můžete narazit na komplikace, například jsou-li konektory k výbojce připojené napevno, musíte nějak vyřešit jejich napojení k nové výbojce. Z tohoto důvodu doporučujeme nákup lampy bez modulu především technikům, servisním pracovníkům a kutilům, nikoliv běžným domácím uživatelům.

Proč před objednávkou rozebrat lampový modul?

Před objednávkou lampy bez modulu doporučujeme rozebrání vašeho původního lampového modulu, a to ze dvou důvodů:
  1. Zjistíte, jak náročná bude výměna výbojky v modulu – vyzkoušíte si, zda modul zvládnete nejenom rozebrat, ale také potom správně složit. Zároveň si ověříte, zda některý z konektorů výbojky není připevněn napevno. Pokud tomu tak je a chybí šroub, kterým by bylo možné napájecí kabel uvolnit, musíte připojený kabel uštípnout. K nové výbojce pak konektor připojíte buď pomocí očka (jsou-li na výbojce připravené úchyty), nebo pomocí kabelové spojky – dutinky, jestliže jsou na nové výbojce také kabely napevno.
  2. Při rozebrání starého modulu také zjistíte, zda je v dobrém stavu a je vhodné jej znovu použít. Měli byste ověřit, jestli modul nejeví nějaké známky opotřebení, například:
    • zda nemá zoxidované konektory,
    • zda není někde natavený,
    • zda v něm lampa pevně drží,
    • zda tam nejsou nánosy prachu, které kvůli špatné dostupnosti nebude možné odstranit.
Pokud je modul opotřebený, určitě objednejte novou lampou s modulem. Jste-li stále na pochybách, zda výměnu samotné výbojky zvládnete, objednejte si raději lampu s modulem. Je o něco dražší, ale ušetříte hodně času a často i nervů.

Pokud již víte o lampách vše potřebné, stačí vybrat si tu správnou

Bleskurychlý průvodce lampami

Najdi lampu na pár kliknutí

Lampy pro projektory

Lampy pro TV

TOPlist