Lampy do projektorů EPSON

Lampy do Epson projektorů se mohou pochlubit precizní patentovanou technologií výroby, díky které je zajištěn až třikrát vyšší jas barev u Epson 3LCD projektorů oproti konkurenčním jednočipovým DLP projektorům.

V naší nabídce naleznete lampy pro všechny modelové řady projektorů Epson. Pokud se vám nedaří nalézt lampu podle oficiálního názvu, zkuste vynechat označení rodiny projektorů (jako např. Home cinema, Pro cinema, Brightlink, Powerlite, MovieMate) a hledejte pouze podle kombinace znaků a čísel jednoznačně označující daný model.

Epson lampy bývají označené produktovým číslem ELPLPčč (kde čč označuje číslici), nebo alternativně V13H010Lčč (kde čč je stejné jako u ELPLP označení). Mezi nejprodávanější lampy patří ELPLP50, ELPLP49, ELPLP54 a ELPLP42. Většina lamp se používá pro více modelů, nejvíce lamp se prodává pro projektory EB-85, EH-TW3200, EB-410W, EB-460.

Pokud si nejste jisti, zda výměnu lampy v projektoru zvládnete, podívejte se na krátký videonávod na výměnu lampy v projektoru EPSON.


Vyberte model projektoru EPSON, pro který hledáte náhradní lampu.

Lampy pro projektory EPSON

Vybrat podle produktového čísla

Lampy do projektorů EPSON podle produktového čísla lampy

Nenalezli jste model vašeho projektoru?

Pokud nemáme lampu pro váš model projektoru v nabídce, kontaktujte nás, a my se pokusíme nalézt pro vás náhradní lampu a nabídnout vám ji v co nejkratším čase.

Podívejte se, jak můžete vyměnit lampu v projektoru EPSON

V krátkém videonávodu se dozvíte, jak správně demontovat původní lampu z projektoru EPSON a místo ní správně namontovat novou lampu.

Více o lampách do projektorů Epson

Pro Epson projektory nabízíme lampy originální i kompatibilní, lampové moduly i samostatné výbojky. Pro dvojlampové modely nabízíme i duální balení originální lampy. Ceny Epson lamp začínají na 2000 Kč bez DPH pro kompatibilní vybojky, na 2200 Kč pro kompatibilní moduly a originální moduly se prodávají od 2500 Kč.

V poslední době se na trhu objevily i podvrhy originálních lampových modulů. Originální box je přelepen bílou nálepkou, tak aby nešla krabice otevřít bez jejího porušení. Lampy určené pro Evropský trh jsou označené stříbrným hologramem na boxu i na výbojce.

Výbojka Epson

V originálních lampových modulech jsou bez výjimky použity výbojky s označením UHE. Jako plnohodnotné alternativy originální lampy bez modulu pro EPSON se používají i výbojky Osram, Philips a Ushio. Případnou preferenci nějaké značky prosím uvěďte do poznámky k objednávce.

Kompatibilní výbojky nabízejí značky UHR, codalux, APO, apod. Často jsou výbojky zcela bez označení.

Při koupi holé lampy jsou většinou výbojky dodávany i s konektory, ale někdy je potřeba použít kontektory původního lampového modulu. Výbojky pro Epson používají zdroj napájení na střídavý proud, ale i tak doporučujeme vždy zachovat původní připojení konektorů.

Většina lamp do projektorů používá parabolický (zhruba půlkruhový) tvar reflektoru výbojky. Ten má za následek, že některé světelné paprsky unikají mimo optický systém projektoru a jsou tak nevyužity. Projektorová lampa Epson technologie E-TORL (zkratka The Epson - Twin Optimised Reflection Lamp) používají eliptický tvar reflektoru, který efektivněji směruje světlo tam, kde je třeba a zároveň používájí druhý menší reflektor pro další snížení úniku světla. Tím zvyšuje efektivitu lamp Epson o 20%. Proto dosahují projektory Epson vyšší svítivosti při stejných rozměrech lampy, nebo stejné svítivosti s menší lampou. Konstrukce E-TORL také umožňuje efektivnější chlazení, což má za následek prodloužení životnosti lampy a tišší chod projektoru.

Diagram speciální konstrukce lamp Epson

Zdroj: epson.com.sg

TOPlist